ČeskyEnglish
Direct Fly on Facebook
Novinky
Sun´n´Fun 2012 Tisk
Čtvrtek, 22 Březen 2012 19:19

Sun´n´Fun airshow na Floridě se blíží a plánujete-li její návštěvu, zveme Vás srdečně do stánku našeho importéra společnosti Corbi Air Inc., který Vám rád představí jediný LSA letoun vybavený klimatizací a spoustou dalších vylepšení, které máme na našem ALTU v USA. Najdete nás ve stánku SE-006A a těšíme se na Vás.

 
Informace pro provozovatele motorů Rotax 912 a 914 Tisk
Čtvrtek, 05 Leden 2012 14:04

http://www.laacr.cz/index.php?Action=View&ARTICLE_ID=2083

 
ALTO úspěšně prošlo testy na flutterovou odolnost Tisk
Středa, 07 Prosinec 2011 12:05

V květnu letošního roku společnost Direct Fly provedla testování letounu ALTO na flutterovou odolnost. Pozemní frekvenční zkoušky byly provedeny na letišti v Kunovicích týmem odborníků z FS ČVUT, Ústavu letadlové techniky. Z naměřených dat byly vyhodnoceny vlastní frekvence a tvary kmitání, na jejichž základě byla následně provedena početní analýza.

Vyhodnocení frekvenčních zkoušek potvrdilo nevýraznou závislost frekvenčních charakteristik ocasních ploch na celkové hmotnosti letounu, resp. na změnách hmotnosti v oblasti těžiště letounu. Zkoušky byly provedeny na letounu o minimální hmotnosti 351,2 kg a maximální hmotnosti 472,5 kg. Změny hmotnosti odpovídaly jednočlenné posádce s minimálním množstvím paliva a posádce s plnými palivovými nádržemi. Pro výpočet flutterových charakteristik byl použit model založený na vlastních tvarech a frekvencích volně zavěšené konstrukce s fixovanými kormidly a izolovaných frekvenčních charakteristikách kormidel měřených na zafixované konstrukci stojícího letounu.

Pro všechny případy vypočtených alternativ (lehká i těžká varianta, symetrické i antisymetrické tvary, výšky 0m a 3000m, volné, a fixované příčné řízení) vyhovují konstrukce křídla bez připomínek potřebné předpisové záloze 20% rychlosti flutteru na VD dle FAR 23.629. Křídlo je dle dané metodiky průkazu flutteru odolné.

Pro všechny případy vypočtených alternativ (lehká i těžká varianta, symetrické i antisymetrické tvary, výšky 0m a 3000m, volné, a fixované podélné řízení) vyhovují konstrukce ocasních ploch bez připomínek potřebné předpisové záloze 20% rychlosti flutteru na VD dle FAR 23.629. Ocasní plochy jsou dle dané metodiky průkazu flutteru odolné.

Celkové hodnocení, které bylo společnosti Direct Fly vydáno zní: Na základě pozemních frekvenčních zkoušek a výpočtu flutteru konstrukce křídla a ocasních ploch letounu lze celkově konstatovat, že letoun ALTO kategorie UL splňuje podmínky flutterové odolnosti dané metodikou FAR 23.629.

 
Sebring 2012, Florida Tisk
Čtvrtek, 01 Prosinec 2011 10:31

ALTO 100 LSA bude rovněž v roce 2012 vystaveno na letecké výstavě konané v Sebringu na Floridě v termínu od 19.1. do 22.1.2012. Všechny Vás prostřednictvím našeho amerického importéra Corbi Air Inc. zveme do stánku číslo 208. Přijďte se podívat na první LSA letoun s instalovanou klimatizací i vy.

Více na http://www.sport-aviation-expo.com.

 
LSA ALTO v hledáčku Dana Johnsona Tisk
Čtvrtek, 01 Prosinec 2011 10:21

Jméno Dan Johnson je v oblasti rekreačního létání hodně známé a to nejen v USA. Je to reportér, kterého můžete potkat na všech význačných leteckých setkáních přesahující hranice této letecké velmoci. Jeho názory na konkrétní typ letounu jsou uznávaným hodnocením nejen pro výrobce, ale také pro konečného zákazníka. Letoun ALTO díky tvrdé marketingové práci našeho amerického importéra Corbi Air Inc. má tuto čest a pravidelně se dostává na stránky tohoto uznávaného reportéra - www.ByDanJohnson.com. Po zveřejnění blogu týkajícího se instalace klimatizace Dan Johnson prezentuje další článek o našem Altu, kde zejména vyzdvihuje charakteristiky letounu vhodné zejména pro letecké školy, na které se Corbi Air Inc. svou marketingovou strategií zaměřuje.

Zajímá-li Vás více, shlédněte obsah článku v původním znění na následujícím odkazu: http://www.bydanjohnson.com/Featured.cfm?ID=582.

 
Very Cool ALTO Tisk
Čtvrtek, 17 Listopad 2011 12:25

Již dříve jsme avizovali, že naše americká verze letounu ALTO má instalovanou klimatizační jednotku. Zajímá Vás, jak funguje, jak vypadá její zástavba a jak ji představuje náš zástupce Corbi Air Inc. společně s Danem Johnsnem?
Více na ByDanJohnson.com.

 
« ZačátekPředchozí1234567DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL