O SPOLEČNOSTI

Direct Fly je společnost věnující se malosériové produkci a vývoji ultralehkých letadel. Firma sídlí v Brně, kde se nachází i její konstrukční kancelář. Výrobní zázemí letounu ALTO 912TG se také nachází ve městě Brno, na letišti Medlánky (LKCM). Zálet a dokončovací operace jsou realizovány na letišti Kroměříž.

Počátky firmy sahají do roku 2000, kdy se společnost zabývala vývojem a výrobou dřevěných letadel. Od roku 2007 se Direct Fly již plně věnuje malosériové produkci letadla ALTO. V současné době po celém světě létá více než 80 letadel tohoto typu. Nyní se společnost zaměřuje především na malosériovou produkci letadel ALTO a distribuci licencí v rámci Technology Transfer. Souběžně jsou vyvíjeny nová UL/LSA letadla – ORANGE, STOL CRUISER. Společnost disponuje vlastními výrobními kapacitami na tváření a obrábění hliníkových slitin a dalších neželezných materiálů.

HISTORIE

2007

Založení společnosti

Vznik české společnosti Direct Fly zabývající se výrobou celokovových ultralehkých letadel.

2008

Udělení typového certifikátu

Počátky malosériové výroby letadla ALTO. Výroba a montáž probíhá ve městě Hluk, ve Zlínském kraji.

2009

Hole to Hole

Vyrobeno první letadlo metodou Hole to Hole, která značně zefektivní výrobu a samotnou montáž. Více o této technologii naleznete zde.

2013

ALTO číslo DF050

Direct Fly vyrábí své 50. letadlo ALTO.

Duben 2016

Wanfeng Aviation

Podepsána smlouva o transferu technologií s čínskou společnosti Wanfeng Aviation. Více zde. Součástí Technology Transfer (TT) je předání kompletní výkresové dokumentace, technická podpora a školení zaměstnanců. Více o TT naleznete zde.

Září 2016

První fáze školení

Začíná první fáze školení v rámci Technology transfer pro čínskou společnost Wanfeng Aviation. V této fázi jsou zaměstnanci seznámeni s instalací motoru a dokončovacími operacemi na letadle.

Březen 2017

První let letadla ALTO na čínském území

Tým z Direct Fly je vyslán do Číny za účelem technické podpory a záletu sestavených letounů. Více o této událost naleznete zde.

 

Červenec 2017

Druhá fáze školení

Druhá fáze školení pro Wanfeng Aviation se zabývá sestavením draku a křídla letadla ALTO. Více o Technology Transfer naleznete zde.

Červen 2018

Přesun společnosti

Počátek přesunu společnosti do nového zázemí na letišti Medlánky (LKCM). Spolu s vedením společnosti se přesouvá i výroba prvodílů a montování sestav.

SOUČASNOST
TOP