ALTO NG

Nová verze oblíbeného letounu Alto, která je výsledkem certifikace dle nového českého předpisu UL-2 pro maximální vzletovou hmotnost 600 kg. Letové výkony i pádové vlastnosti, díky kterým je Alto svými uživateli tak oblíbeno, zůstaly nenarušeny. Nový model navíc obsahuje vylepšení vycházející z téměř 15 let zkušeností s provozem letounu ALTO českými i zahraničními soukromými provozovateli a leteckými školami.

Oproti verzi Alto 912 TG došlo ke změně délky a designu motorového lože a krytu, byla vyztužena příďová noha nebo například trup. Došlo také ke změně řízení výškového kormidla, z lan na táhla.

Více se o vylepšeních a nové verzi dočtete v následujícím článku.

NABÍDKA

ALTO NG, stejně jako jeho předchůdce, nabízíme ve třech základních variantách rozestavěnosti, jako stavebnici v rozpadu BASIC KIT, zkompletovaný drak QUICK KIT a plně dohotovené letadlo READY TO FLY. Jednotlivé stavebnice jsou doplněny odpovídající výkresovou dokumentací.

Od samého počátku bylo ALTO navrženo jako velmi jednoduchá celokovová konstrukce vhodná i pro stavbu v amatérských podmínkách. A to bez nároků na zvláštní dílenské vybavení a nástroje. Pro zkušené stavitele proto nabízíme stavebnici v rozpadu.

BASIC KIT

Stavebnice ALTO BASIC KIT, neboli stavebnice v rozpadu, je vhodná pro zkušené stavitele. Obsahuje všechny díly potřebné na dohotovení draku – křídel a trupu letadla. Veškeré díly jsou tvarově opracovány na CNC fréze, ohnuty, ohraněny, vylisovány a případně svařeny. Pro stavbu této stavebnice dostačuje běžné dílenské vybavení, rovný stůl, agrafy a vhodné kleště.

QUICK KIT

Zcela dohotovený drak letounu. Stavitel instaluje motor, avioniku, interiér, dokončuje překryt kabiny a provede elektro a palivovou instalaci. Závěrem provede lakování letadla. Stavebnice neobsahuje motor, motorové lože, veškerou elektrickou instalaci, jakékoliv přístroje, ovládání ventilace, topení, čalouněná sedadla, bezpečnostní pásy a lak.

READY TO FLY

Hotové letadlo vybavené motorem Rotax 912 ULS a všemi dalšími instalacemi. Zákazníkovi je předáno zalétnuté a včetně kompletní dokumentace. Standardně je vybaveno hydraulickými brzdami s centrální ovládací pákou, elektrickým ovládáním klapek a elektrickým trimem na výškovém kormidlu. Exteriér je proveden v jednobarevném laku, s látkou čalouněným interiérem.

 

Upravit
  BASIC KIT QUICK KIT READY TO FLY
Rozpad draku letounu - -
Sestavený trup a křídlo -
Dokončovací kity o
Systémové instalace o o
Motor Rotax 912 ULS o o
Letové a motorové přístroje, vrtule apod. o o
Finální lak - o

 

● - položka obsažená v daném produktu
o - volitelná položka

PŘÍPLATKOVÁ VÝBAVA

Zákazník má také na výběr z bohaté nabídky doplňkových sad a příslušenství. Nadstandardní výbava je řešena po konzultaci individuálně. Napište nám a rádi vám zašleme naši nabídku.

Přístrojové vybavení a ostatní příslušenství

Motorové přístroje

otáčkoměr, indikátor teploty hlav válců, elektrické palivoměry, indikátor teploty oleje, indikátor tlaku oleje, indikátor tlaku paliva, indikátor předehřevu karburátorů

Letové přístroje

rychloměr, výškoměr, vario, kompas, příčný sklonoměr

Ostatní

analogové hodiny, GPS Aera 660, odpovídač a radiostanice TRIG

GLASS COCKPIT

Na přání zákazníka lze vyhotovit přístrojovou desku v konfiguraci GLASS COCKPIT.

ZÁKLADNÍ ANALOGOVÉ PŘÍSTROJE

PŘÍSTROJOVÁ DESKA NA MÍRU

Inspirujte se výběrem z našich v minulosti vytvořených přístrojových desek.

NABÍDKA GRAFICKÝCH PROVEDENÍ

Vyberte si z naší nabídky polepů. Barva laku i fólie je na vás.

SERVISNÍ BULLETINY

V této sekci jsou zveřejňovány aktuální servisní dokumenty pro daný model letounu.

OSTATNÍ SERVISNÍ DOKUMENTY

Zde jsou zveřejňovány aktuální technické a servisní dokumenty.

TOP