O SPOLEČNOSTI

Direct Fly s.r.o. se specializuje na výrobu a vývoj lehkých celokovových letadel. Firma s více než desetiletou tradicí momentálně vyrábí ultralehký dolnoplošník ALTO a současně vyvíjí nový celokovový hornoplošník STOL CRUISER. Do naší nabídky patří také možnosti tváření hliníkových slitin či obrysové frézování různých materiálů.

LETADLA

Sportovní letadlo kategorie UL a LSA.

V současné době létá více než 150 celokovových letadel Alto v různých zemích světa, např. v USA, Brazílii, Jihoafrické republice nebo ve Španělsku. Alto je vhodné zejména pro rekreační létání, a to zejména z důvodu robustní konstrukce a nezáludných letových vlastností.

Vyvíjíme

Celokovový letoun vyvíjen s požadavkem krátkého vzletu a přistání. Předností tohoto hornoplošníku je také jeho vysoká cestovní rychlost a na tuto kategorii neobvykle vysoké letové výkony.

RECENZE

Steve Hitchen – Australian Flying, editor

„Alto je jedno z nejsnadněji ovladatelných LSA letadel, s nimiž jsem kdy letěl a je daleko před ostatními v otázce přistávání. Myšlenka nekomplikovaného designu, která byla do Alta vložena, se odráží jak v řídících charakteristikách, tak v letových výkonech. Není to přesně to, co by mělo lehké sportovní letadlo mít?“

Adrian Parajňák - Pilot

„Na cestování, kochání a spolehlivost naprosto ideální letadlo. Trasa Mladá Boleslav, Jeseníky, Beskydy, Orava, Malá Fatra, Martinské hole, Roháče, Vysoké Tatry Levoča, Spišský Hrad, Nízké Tatry, Vtáčník, Trenčín, Uherské Hradiště, Pardubice a Mladá Boleslav s hodinovou přestávkou od rána 5:30 do 13:00."

Willie Bodenstein - Pilot‘s Post, editor

„Ohromující výkon a kvalita zcela předvídatelného řízení se ideálně hodí jak rekreačním pilotům, tak instruktorům ve zkušebním prostředí. Pro dodatečné bezpečnost je dostupný firemně ozkoušený, vestavěný balistický padák.“

Leoš Strnádek - Pilot

„Alto je fajn pohodlné a hodné letadlo. Není to žádná stíhačka, ale ne každý chce žiletku a raději má pohodlí, a to Alto určitě naplňuje."

RYCHLÝ DOTAZ

AKTUALITY

  • Mondial de l’ULM 2022

    Letos jsme se vydali ukázat naše nové Alto NG také na slet v Blois ve Francii. Již tradiční Mon...

  • LAA sobě 2022

    Poslední srpnový víkend se na letišti v Jihlavě uskutečnila již tradiční akce LAA sobě, na níž ...

  • Navštivte nás na LAA sobě 2022

    Letošní ročník LAA sobě se blíží a my máme radost, že bude Alto NG zastoupeno v hojném počtu. N...

TOP